Карта побиту в Польщі - як отримати

Карта тимчасового побиту (Кarta czasowego pоbytu) -це вид на проживання, що надає можливість перетинати кордони Польської Республіки без отримання додаткових віз, а також легально перебуває, працювати, вчитися в Польщі.

Які бувають карти побиту і на який термін видаються, про це детальніше поговоримо пізніше. А зараз відповімо на головне питання: Як недорого оформити карту побиту і навіщо вона потрібна і різниця між візою і картою побиту.

karta pobyta

Як отримати Карту побиту в Польщі? Скільки коштує карта побиту?

На підставі курсів польської мови в Польщі можна отримати візу і також подати на карту тимчасового побиту. Різниця дуже відчутна.Віза діє тільки один рік, потім треба обов'язково виїжджати з Польщі і подавати документи знову на отримання студентської візи. Якщо ви вирішили жити і працювати і вчитися в Польщі, то це не зручно, а іноді і складно зробити через обмеженого часу. Щоб отримати студентську візу треба приблизно місяць перебувати в своїй країні.

Ви можете записатися на Онлайн курси англійської мови >>>

І тому великий плюс карти побиту (Кarta czasowego pоbytu) в тому, що якщо у вас закінчується будь-яка віза, або наприклад ви приїхали щодо безвізового режиму і у вас закінчуються 90 днів, а їхати і чекати ще 90 днів до наступного коридору в'їзду це довго, ви можете протягом декількох днів подати документи на карту побиту і з моменту подачі документів знаходитися в Польщі офіційно. Вас пізніше запросять принести відсутні документи, довідки і т.д., але до прийняття рішення про видачу вам карти побиту, ви перебуваєте в країні офіційно.

Для подачі документів на карту тимчасового перебування треба записатися на чергу, тобто дізнатися день подачі заяви і документів. У різних містах Польщі терміни подачі відрізняються.

На підставі курсів польської мови у Варшаві ви маєте право подати на карту побиту на термін навчання, тобто до 1 року. На підставі курсів польської мови в Польщі набагато і вигідніше за ціною і з багатьох інших питань ніж подавати на карту тимчасового побиту на підставі роботи. Розглянемо два варіанти.

Зареєструвати фірму у Польщі

Вартість Карти тимчасового побиту

Оплата за видачу карти 350+50 zl  ( Оплата гербового збору за оформлення Карти. Оплатити необхідно в касі Urządа).

Плюси, маючи карту побиту на підставі курсів польської мови ви можете вчитися, вільно виїжджати і в'їжджати в країну і найголовніше, не прив'язані до роботодавця як якби ви отримали карту на підставі роботи.

Другий варіант - подача документів на карту побиту на підставі офіційної роботи. Якщо звертатися до посередників, фірмам які допомагають з оформленням карти, це не дешево, ціни починаючи від 1300 zl за оформлення документів + ​​440 за видачу карти.  І при зміні роботодавця ви повинні повідомити ужонд, і подати документи (договір з роботодавцем) для зміни карти побиту, якщо цього не зробити вам анулюється карту побиту і депортують з країни.

Безкоштовні вакансії в Польщі - Пошук роботи в Польщі

Знайти роботу в Польщі - перейти на портал роботи:

Робота в Польшi - Oferty pracy w Polsce >>

kursy warszawa

 

Які бувають карти побиту

Карта побиту - Karta czasоwego pоbytu (Zezwоlenie na zamieszkаnie na czas określony / оznaczony) – іншими словами це тимчасовий вид на проживання (ВНЖ) дає право безперервно перебувати в країні і офіційно працювати на протязі від 1 до 3 років (в залежності від терміну дії Картки) Видається на підставі довгострокового робочого контракту, навчання у ВНЗ (мовних курсах) або по возз'єднанню з родиною.

Карта сталевого побуту - Karta stałego pobytu (Zezwolenie na osiedlenie się ) – документ, що підтверджує постійне місце проживання (ПМП) на території Польщі. Термін дії картки - 10 років. Видається на підставі польського походження (Карти Поляка) або 5 років проживання в статусі ВНЖ.

Карта резидента Євросоюзу - Zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE (Niebieska Karta) — «Блакитна карта», видається строком на 5 років. Такий документ може отримати іноземець, який легально і безперервно проживає в Польщі протягом останніх 5 років і може підтвердити наявність постійного джерела доходу протягом останніх 3 років.

Переваги карти побиту, які права вона дає:

01Відсутність необхідності продовження Польської візи поки діє Карта

02Можливість здійснення необмеженої кількості в'їздів і виїздів з РП і назад.

03Право безперешкодного відвідування країн Шенгенської угоди або на термін до 90 діб протягом півроку. При цьому не потрібно додаткових угод і документів.

04Дозвіл на подачу документів з оформлення візи в консульства Великобританії і США безпосередньо на території Польщі.

05При наявності карту побиту українці можуть купувати в свою власність нерухомість в Польщі і оформляти її на своє ім'я. Таке ж право є на придбання транспортних засобів з офіційним оформленням на своє ім'я.

06Студенти з такою картою мають право під час навчання займатися легальною трудовою діяльністю в Республіці Польща. Ті, хто знаходяться на стаціонарному навчанні, можуть влаштуватися на роботу в літні канікули, а ті, хто вчиться на заочному відділенні - можуть працювати не більше шести місяців на рік.

07Бонусом є і знижка в розмірі 37% на покупку квитка на залізничний транспорт.

08Є можливість займатися власною справою.

09Дається дозвіл на відкриття національних віз для найближчої рідні.

Коротко про карту побиту

У разі, якщо необхідно продовжити час перебування в Польщі більш ніж на три місяці і на це є підстави, видається карта побуту терміном від трьох місяців до двох років.

Необхідні документи для отримання карти побиту:

  • заяву на видачу карти (4 екз.);
  • робочий контракт, або документ про зарахування на курси польської мови;
  • заяву роботодавця про надання Вам робочого місця на час дії дозволу на роботу (якщо карта на підставі праці);
  • статутні документи фірми (якщо карта на підставі праці);
  • договір про оренду житла;
  • документ з податкової інспекції (якщо карта на підставі праці);
  • страховка;
  • заяву із зазначенням кількості людей, які перебувають на вашому утриманні (якщо є).

 Отримання карти побуту для постійного проживання на підставі польського походження

Посвідка на постійне проживання може отримати іноземець з польським корінням. Доказом цього можуть послужити документи радянського зразка, тобто оригінали свідоцтва про народження, військового квитка, посвідчення про шлюб або будь-якого іншого документа з відмітками, що хтось із близьких родичів був або є поляком. Крім цього, необхідно пройти співбесіду, на якому будуть задаватися питання про історію та культуру Польщі, а також питання з приводу того, що ви знаєте про своє польське родичів.

Термін видачі карти - від 90 днів, вона видається назавжди і оновлюється кожні 10 років. Після її оформлення ви можете подати заяву на отримання польського громадянства. Дитині, народженій в Польщі, якщо у одного з його батьків є карта постійного перебування, також видається постійний вид на проживання.

*Вся інформація дана в ознайомлювальних цілях і може змінюватися, містити помилки. Уточнюйте у менеджера.

Log in